Utställning

                    

 

Nästa utställning

 

Kallhäll 25/10-14

Djur Klass Poäng Placering DomareSch
Sch M&M Lilly in the Valley Ras 89 1/3 Cert BIR Minna Thomé
Sch M&M Lilly in the Valley Ras 91 1/3 Cert BIR BIS 7 Bettan Gileborn Sundberg

Linköping 4/10-14

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Lilly in the Valley Ras 89 2/2 Cert BIRj-R Minna Thomé
M&M Elias Pet 91 1/2 Silverkort BIS 2 Maria Persson
MultiGuldpet M&M Mellman Pet 91 2/2 Maria Persson

Rävlanda 27/9-14

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Lilly in the Valley Ras 90 1/2 Cert BIRj BISj Lena Tysk
M&M Lilly in the Valley Ras 90 1/2 Cert BIRj Jens Lindgren
MultiGuldpet  M&M Mellman Pet 91 1/3 Silverkort BIS4 Eivve Helm
MultiGuldpet  M&M Mellman Pet 91 3/3 Gina Hill Ingemarsson
M&M Elias Pet 91 3/3 Eivve Helm
M&M Elias Pet 91 2/3 Gina Hill Ingemarsson

Orrby 16/8-14

Djur Klass Poäng Placering Domare
MultiGuldpet  Mellman Pet  90 1/3 Silverkort  BIS Pet 2 Johanna Groth
MultiGuldpet  Mellman Pet   1/3 Silverkort Elisa Svento
MultiGuldpet  Mellman Pet  91 1/3 Silverkort BIS Pet 2 Maria Wiik
Sch M&M Jennifer Ras 88 1/1 Cert BIR-R Tomas Halld´n
Sch M&M Jennifer Ras 1/1 Cert BIR Daniel Banasiak
Sch M&M Jennifer Ras 1/1 Cert BIR-R Lisbeth Björndahl
M&M Lilly in the Valley Ras 88 1/1 Cert BIRj Tomas Halld´n
M&M Lilly in the Valley Ras 1/1 Cert BIRj BIS 1 Daniel Banasiak
M&M Lilly in the Valley Ras 1/1 Cert BIRj BIS 2 Lisbeth Björndahl

Landskrona /4-14

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Ginger Ghost Ras 89 1/2 Cert BIR Ida Högberg
M&M Jennifer Ras 87 2/2 Minna Thomé
Guldpet M&M Mellman Pet 91 1/2 Silverkort BIS2 Hanna Shierbeck

Kallhäll 15/3-14

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Jessica Ras 87 2/2 BIR-R J Lena Tysk
M&M Ginger Ghost Ras 88 2/2 CK Ida Högberg
Guldpet M&M Mellman Pet 92 1/2 Silverkort Gisela Jansson
Guldpet M&M Mellman Pet 92 1/5 KM BIS1 Stina Thörn
M&M Elias Pet 89 2/2 Gisela Jansson
M&M Elias Pet 89 2/2 Stina Thörn
Guldpet Zoe Kezako Pet 89 4/6 Maria Uusimäki

Brändåsen 3/8-13

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Zoé Kezako Pet 90 1/6 Silverkort Diana Gråsten
Guldpet Zoé Kezako Pet 91 1/4 Silverkort BIS7 Rosa Sörsäter
GuldpetM&M Mellman Pet 91 1/7 Silverkort BIS5 Diana Gråsten
GuldpetM&M Mellman Pet 92 1/5 Silverkort BIS2 Rosa Sörsäter
M&M Elias Pet 91 4/7 Diana Gråsten
M&M Elias Pet 91 2/5 Rosa Sörsäter

Töre 4/5-13

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Dorabella Ras 88 1/1 BIR-J Cert Bettan Gileborn-Sundberg
M&M Dorabella Ras 87 1/1 BIR-J Minna Thomé

Kallhäll 13/4-13

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Dorabella Ras 88 2/3 CK Darren Fieldhouse

Brändåsen 23/3-13

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Zoé Kezako Pet 91 2/3 Catharina Johansson
Råttis Pet 90 6/6 Catharina Johansson
M&M Mellman Pet 90 1/3 Silverkort Catharina Johansson
M&M Elias Pet 89 3/3 Catharina Johansson
M&M Dorabella Ras 87 1/1 BIR-J Minna Thomé

Kallhäll 17/2-13

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Zoé Kezako Pet 90 5/8 Mia Bring
Råttis Pet 90 7/8 Mia Bring
M&M Mellman Pet 91 1/3 Silverkort Bis Pet 1 Mia Bring
M&M Elias Pet 90 3/3 Mia Bring

Vretstorp 9/2-13

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Zoé Kezako Pet 90 2/6 Silverkort Maria Uusimäki
Råttis Pet 89 3/4 Maria Uusimäki
M&M Mellman Pet 90 1/2 Silverkort Maria Uusimäki
M&M Elias Pet 90 2/2 Maria Uusimäki

Landskrona 24/11-12

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Bonita Sweet Ras 88 Cert 1/1 BIR-R Pernilla Holmberg

Brändåsen 17/11-12

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Bonita Sweet Ras 88 CK 2/2 Liz Knutsson

Järna 29/9-12

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Bonita Sweet Ras 88 CK 2/2 Minna Thomé
GuldpetIxias InfinityAnanas Pet 91 3/6 Denise Lorentzon
Råttis Pet 89 6/11 Gisela Jansson

 

SM Jälla 16-17/6-12

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Yohanna Give Me Hope Ras   2/4  BIR-R Cert Petr Tejml
SjrV-12 M&M Zpookie Ras   1/2 BIRj Cert Andrea Kroftova
M&M Adam is the Name Ras   2/2 CK Andrea Kroftova
GuldpetIxias InfinityAnanas Pet USM 90 2/2 Stian Graesmo
Guldpet Zoé Kezako Pet USM 91 3/9 Stian Graesmo
Råttis Pet USM 91 2/9  USM PET4 Stian Graesmo
Guldpet Ananas Pet 91 3/4 HP Cecilia Löfkvist
Guldpet Zoé Kezako Pet 91 3/10 Silver Cecilia Löfkvist
Råttis Pet 89 8/10 HP Cecilia Löfkvist

 

Boden 9/6-12

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Yohanna Give Me Hope Ras 90 1/1 Cert BIR Bettan Gileborn-Sundberg
Sch M&M Yohanna Give Me Hope Ras 90 1/2 Cert BIR BIS Darren Fieldhouse
Sch M&M Yohanna Give Me Hope Ras 90 1/2 Cert BIR BIS2 Jens Lindgren
M&M Zpookie Ras 88 1/1 Cert BIR-J Bettan Gileborn-Sundberg
M&M Zpookie Ras 88 1/1 BIR-J Darren Fieldhouse
M&M Zpookie Ras 87 1/1 BIR-J Jens Lindgren
Guldpet Zoé Kezako Pet 91 3/4 HP Bettan Gileborn-Sundberg
Guldpet Zoé Kezako Pet 92 1/4 Silver BIS Pet1 Darren Fieldhouse
Guldpet Zoé Kezako Pet 92 2/4 Silver BIS Pet2 Jens Lindgren

 

Hässleholm 15/5-12

Djur Klass Poäng Placering Domare
 Sch M&M Yohanna Give Me Hope Ras   1/2 Cert BIR BIS8 Jayne Davey

 

Kallhäll 21/4-12

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Yohanna Give Me Hope Ras 89 1/1 BIR Cert Tomas Halld´n
M&M Zpookie Ras 87 2/2 Tomas Halld´n
Guldpet Zoé Kezako Pet 91 3/9 Silverkort Maria Uusimäki
Råttis Pet 89 7/9 Maria Uusimäki

 

Örebro 14/4-12

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Yohanna Give Me Hope Ras 90 1/1 Cert BIR Lena Tysk
M&M Zpookie Ras 87 3/3 Zara Dannevik
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet   1/6 Silverkort BIS Pet 4 Anu Saarela
Guldpet Zoé Kezako Pet   1/4 Silverkort BIS Pet 7 Anu Saarela
Råttis Pet   4/4 Anu Saarela

 

Hållnäs,Tierp 10/3-12

Djur Klass Poäng Placering Domare
 M&M Yohanna Give Me Hope Ras 90 1/2 Cert BIR Bettan Gileborn-Sundberg

 

Kallhäll KM 12/2-12

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Yohanna Give Me Hope Ras 91 1/1 BIS-j Darren Fieldhouse
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 92 1/4 Jens Lindgren
Zoé Kezako Pet 92 2/6 Jens Lindgren
Råttis Pet 92 1/6 BIS Pet 3 Jens Lindgren

 

Kallhäll 22/10-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 91 1/3 Silverkort Liselotte Kåwe-Berglund
Zoé Kezako Pet 91 3/9 Silverkort Liselotte Kåwe-Berglund
Råttis Pet 90 5/9 Liselotte Kåwe-Berglund

 

Brändåsen 15/10-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 91 BIS Pet 2 1/1 Silverkort Petra Hendricsson
Confettis Chiquita "Bananen" Pet 90 2/2 Petra Hendricsson
Zoé Kezako Pet 91 2/4 Petra Hendricsson

 

Järbo 10/9-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 91 1/3 Silverkort Sophie Eberhorn
Confettis Chiquita "Bananen" Pet 90 5/7 Sophie Eberhorn
Zoé Kezako Pet 91 3/8 Sophie Eberhorn

 

Sorunda 13/8-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 91 3/3 Denise Lorentzon
Confettis Chiquita "Bananen" Pet 90 4/11 Liselotte Berglund Kåwe

 

Brastad 5-6/8-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Xing Plong Ling Ras 88 1/1 Cert Lena Wilhelmsson
Sch M&M Xing Plong Ling Ras 89 1/1 Cert Lena Tysk

 

Jädersgården 18/6-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Xing Plong Ling Ras BIS 8 1/1 Cert BIR Daniel Banasiak

 

Järna 4/6-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
SV-11 Sch M&M Unique Udo Ras 88 2/2 CK Jens Lindgren
M&M Xing Plong Ling Ras 88 1/1 Cert BIR-R Jens Lindgren
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 92 BIS 1 1/3 Silverkort Maria Uusimäki

 

SM Kalmar 21-22/5-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
SV-11 Sch M&M Unique Udo Ras   1/2 Cert BIR Rex Matthew
M&M Xing Plong Ling Ras   1/1 BIR-R Rex Matthew
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet   2/4 Silverkort Ian Reynolds
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" USM-Pet 90 3/4 Hanna Johansson

 

Stämman,Järbo 16/4-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Unique Udo Ras 89 1/1 Cert Ida Högberg
M&M Xing Plong Ling Ras 89 1/2 Cert BIRj-R Ida Högberg
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 91 3/4 Sara Zackrisson

 

Brändåsen 26/3-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Unique Udo Ras 89 1/1 Cert BIR-R Emma Harderup
M&M Xing Plong Ling Ras 88 1/2 Cert BIRj Emma Harderup
M&M Xing Plong Ling Grupp   2/7 Bästa Uppfödargrupp 2 Lena Wilhelmsson
M&M Xianxia Ling Grupp   2/7 Bästa Uppfödargrupp 2 Lena Wilhelmsson

 

KM Kallhäll 19/2-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Unique Udo Ras 89 1/1 BISj3 Henrik Lövstedt
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 90 3/5 Diana Gråsten

 

Dubbel Kallhäll 8-9/1-11

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Unique Udo Ras 88 1/1 Cert BIR-J Minna Thomé
M&M Unigue Udo Ras 88 1/1 Cert BIR-J Bettan Gileborn-Sundberg
M&M Winnie Wonka Ras 87 2/2 Minna Thomé
M&M Winnie Wonka Ras 88 2/2 CK Bettan Gileborn-Sundberg
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 90 4/7 Hanna Shierbeck
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 90 3/6 Catharina Johansson
Chokladfabrikens Tonks Pet 90 6/6 Susanne Bornelöv
Chokladfabrikens Tonks Pet 88 4/5 Catharina Johansson

 

Brändåsen 20/11-10

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 90 2/3 Karin Fahlström
Chokladfabrikens Tonks Pet 89 5/5 Karin Fahlström

 

Kallhäll 30/10-10

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Ixias Infinity "Ananas" Pet 92 Silverkort 1/6 BIS Pet 4 Maria Uusimäki

 

NM Eslilstuna 11-12/9-10

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Stardust Ras   1/2 Cert Melanie Mayoh
M&M Stardust Ras Ungdom   1/1 BIR Kenneth Hansen
Confettis Amazing Ras   1/1Cert Melanie Mayoh
Ixias Infinity "Ananas" Pet 91 2/7 Silverkort Sophie Eberhorn
Ixias Infinity "Ananas" Pet Ungdom   4/5 Dorte Hansen
M&M Topaz Kizz Pet 89 6/8 Sophie Eberhorn
M&M Topaz Kizz Pet Ungdom   2/4 Dorte Hansen

 

SM Järbo 3-4/7-10

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Popcorn Ras   3/3 Alaina Graham
M&M Rainbow Ras   2/2 Alaina Graham
M&M Stardust Ras   2/2 Alaina Graham
Ixias Infinity "Ananas" Pet 90 6/11 Stina Thörn
Sch M&M Popcorn Ras 89 1/1BIR BIS 2 USM Tomas Halld´n

 

Linköping 19/6-10

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Popcorn Ras 88 2/3 Darren Fieldhouse
M&M Rainbow Ras 89 Cert 1/1 Darren Fieldhouse
M&M Stardust Ras 87 2/2 Darren Fieldhouse
Ixias Infinity "Ananas" Pet 89 3/4 Tekla Knutson

 

Brändåsen 29/5-10

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Rainbow Ras 88 Cert BIRj 1/1 Tomas Halld´n
Sch M&M Popcorn Ras 88 Cert 1/2 Henrik Lövstedt
Ixias Infinity "Ananas" Ras 91 Silverkort 1/3 BIS Pet 3 Maria Uusimäki

 

Örsundsbro 1/5-10

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Rainbow Ras 88 Cert BIRj 1/1 BISj4 Lena Wilhelmsson
M&M Popcorn Ras 89 Cert 1/1 Lena Tysk
Ixias Infinity "Ananas" Ras 90 3/8 Catharina Johansson

 

Stämman Landskrona 10/4-10

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Pellevin Ras 86 1/1 Eva Björklund
M&M Popcorn Ras 88 Cert 1/1 Eva Björklund
M&M Rainbow Ras 88 Cert BIRj 1/1 Emma Harderup

 

Kungsgården 13/3-10

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Qalle Qaramell Ras 88 Cert BIRj 1/1 Lena Tysk
M&M Qalle Qaramell Ras 86 BIRj 1/1 Minna Thomé

 

KM Kallhäll 20/2-10

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Qalle Qaramell Ras 88 1/2 Maria Ranvide
Sch Confettis Ferdinand Pet 90 2/3 Mia Bring
Guldpet Luneas Stråla Pet 93 1/3 BIS Pet 1, Bästa Gurkätare 3 Anna Ranvide
Ixias Infinity "Ananas" Pet 90 2/5 Anna Ranvide

 

Kista 4/1-10

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch Confettis Ferdinand Pet 90 Silverkort 3/3 Denise Lorentzon
Sch Confettis Ferdinand Pet 90 1/3 Sara Zachrisson
Sch Confettis Ferdinand Maskerad Bästa Maskerad 1   Elin Ranvide,Maria Uusimäki
Guldpet Luneas Stråla Pet 91 Silverkort BIS 4 1/3 Denise Lorentzon
Guldpet Luneas Stråla Pet 91 Silverkort 1/3 Sara Zachrisson
Guldpet Fia med knuff Pet 90 5/8 Denise Lorentzon
Guldpet Fia med knuff pet 90 6/10 Sara Zachrisson

 

 

Kallhäll 1/11-09

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch Confettis Ferdinand Klippt 90  1/2 Bästa Klippta 2 Lena Tysk
Tindragårdens Klara Ras   3/3 Andrea Kroftova
Guldpet Luneas Stråla Pet 90 3/6 Hanna Shierbeck
Guldpet Luneas Stråla Maskerad   4/25 Bettan och Hanna
Guldpet Fia med knuff Pet 89 10/11 Hanna Shierbeck

 

Lessebo 27/9-09

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M O´Malley Ras 89 Cert BIRj 1/1 Bettan Gileborn-S
Guldpet Luneas Stråla Pet 92 Bästa gurkätare 1/1 Silver BIS Pet 3 Maria Persson
Guldpet Fia med knuff Pet 91 1/3 Maria Persson

 

 

Örsundsbro 5/9-09

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M O´Malley Ras 86 1/1 Lena Wilhelmsson
Guldpet Luneas Stråla Pet 91 2/2 HP Denise Lorentzon
Guldpet Fia med knuff Pet 90 3/9 Maria Uusimäki

 

Järbo 15/8-09

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M O´Malley Ras 88 1/1 CK Lena tysk
M&M O´Malley Ras 88 1/1 CK Jens Lindgren
Guldpet Luneas Stråla Pet 89 2/3 Stina Thörn
Guldpet Luneas Stråla Pet 92 2/3 Sara Zachrisson
Guldpet Fia med knuff Pet 90 2/4 Stina Thörn
Guldpet Fia med knuff Pet 91 3/5 Sara Zachrisson

 

 

SM Dingle 4-5/7-09

Djur Klass Poäng Placering Domare
SV09 Sch M&M Marsipulami Ras Cert SV09 1/1 BIR BIS 8 Nikki Matthews
Sch M&M Lady Butterfly Ras Cert 1/1 BIR-R Nikki Matthews
Sch M&M Lady Butterfly Ras 90 1/1 BIR USM-Ras BIS 2 Henrik Lövstedt
Guldpet Luneas Stråla Pet 90 Silverkort 1/7 BIS Pet 4 Petra Henricsson
Guldpet Luneas Stråla Pet USM-Pet 91 4/8 Eva Björklund
Guldpet Fia med knuff Pet 91 5/14 Maria Persson
Guldpet Fia med knuff Pet USM-Pet 91 7/8 Eva Björklund

 

Valbo 6/6-09

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Jolly Jumper Ras 90 Cert 1/2 BIR BIS6 Bettan Gileborn-S
Sch M&M Lady Butterfly Ras 90 Cert 2/2 BIR-R Bettan Gileborn-S
Guldpet Luneas Stråla Pet 90 1/2 Mia Bring
Guldpet Fia med knuff Pet 91 1/7 BIS Pet 4 Mia Bring

 

 

Sorunda 9/5-09

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Jolly Jumper Ras 90 Cert 1/1 BIR Bettan Gileborn-S
Sch M&M Lady Butterfly Ras 89 Cert 1/1 BIR-R Bettan Gileborn-S
M&M Marsipulami Ras 88 Cert 1/1 Bettan Gileborn-S
Guldpet Luneas Stråla Pet 91 Silverkort 2/6 BIS Pet 8 Ida Högberg
Fia med knuff Pet 92 Silverkort 2/8 Catharina Johansson

 

Stämman-Lessebo 4/4-09

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Jolly Jumper Ras Cert 1/2 BIR Kenneth Hansen
M&M Lady Butterfly Ras   2/2 Kenneth Hansen
M&M Marsipulami Ras Cert 1/1 BIRj Dorte Hansen

 

 

Kallhäll 21/3-09

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Jolly Jumper Ras 89 Cert 1/2 BIR BIS 7 Minna Thomé
M&M Lady Butterfly Ras 88 Cert 2/2 BIR-R Minna Thomé
M&M Marsipulami Ras 87 1/1 BIRj-R Minna Thomé
Guldpet Luneas Stråla Pet 92 Silverkort 2/6 Sophie Eberhorn
Fia med knuff Pet 90 2/8 Sophie Eberhorn

 

 

Linköping 28/2-09

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Lady Butterfly Ras 88 Cert 1/1 BIRj-R Tomas Haldén
M&M Marsipulami Ras 89 Cert 1/1 BIRj Tomas Haldén

 

Kista 4-5/1-09

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Lady Butterfly Ras   2/2 Gerry Harvey
M&M Lady Butterfly Ras   1/2 BIRj-R Ian Reynolds
Guldpet Luneas Stråla Pet   3/4 Lee New
Guldpet Luneas Stråla Pet 90 Silverkort 2/4 BIS Pet 9 Karin Fahlström
Fia med knuff Pet Silverkort 2/13 Lee New
Fia med knuff Pet 89 7/9 Karin Fahlström

 

Västerås-Badelunda 13/12-08

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Indiana Ras   2/2 BIR-R Darren Fieldhouse
M&M Lady Butterfly Ras 88 CK 4/4 Lena Tysk
M&M Jolly Jumper Pet 91 8/10 Lena Wilhelmsson
Guldpet Luneas Stråla Pet 89 2/4 Linda Lööw
Fia med knuff Pet 92 5/10 Lena Wilhelmsson

 

Kallhäll 1/11-08

Djur Klass Poäng Placering Domare
M&M Indiana Ras 86 2/2 BIR-R Tomas Halldén
M&M Indiana Pet 90 6/8 Catharina Johansson
Guldpet Luneas Stråla Pet 91 Silverkort 1/7 Catharina Johansson
Fia med knuff Pet 91 5/8 Catharina Johansson

 

 

Västerås 26/9-08

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Genesis Ras 87 1/1 Lena Wilhelmsson
M&M Indiana Ras 88 CK 1/1 Jens Lindgren
Guldpet Stråla Pet 90 3/6 Michelle Strand

 

Valbo 6/9-08

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&M Genesis Ras 88 Cert 1/1 BIR-R Minna Thomé
M&M Indiana Ras 86 1/1BIR-J-R Lena Wilhelmsson
Guldpet Luneas Stråla Pet 89 HP 2/3 Mia Bring

 

Lilla Edet Dubbel 2-3/8-08

Djur Klass Poäng Placering Domare
Sch M&MGenesis Ras 89 Cert Sch 1/1 BIR Lena Tysk
Sch M&MGenesis Ras Cert BIS2 1/2 BIR Peter Wardman UK

 

SM Villsta 12-13/7-08

Djur Klass Poäng Placering Domare
Genesis Ras Cert 1/2 BIR-R Betty Crick UK
Hollie Ras   2/3 BIR-J-R Darren Fieldhouse UK

 

 

Kungsgården 24/5-08

Djur Klass Poäng Placering Domare
Genesis Ras 88 Cert 1/5 BIR-J Bettan G Sundberg
Hollie Ras 87 4/5 Bettan G Sundberg
Dimma Klippt 89 1/2 BK 2 Bettan G Sundberg
Guldpet Luneas Stråla Pet 92 Silverkort 1/6 BIS Pet 3 Sophie Eberhorn
Hollie och Hoppsan Grupp Bästa grupp 3 3/7 Bettan G Sundberg

 

 

Rävlanda Stämman 26/4-08

Djur Klass Poäng Placering Domare
Genesis Ras 88 Cert 1/4 BIR-J Lena Tysk
Fairy Ras 86 4/4 Lena Tysk
Dimma Klippt 88 1/1 Lena Tysk

 

 

Valbo 29/3-08

Djur Klass Poäng Placering Domare
Dillinger Ras 86 1/1 BIR Lena Tysk
Fairy Ras 85 1/1 BIR-R-J Minna Thomé
Guldpet Luneas Stråla Pet 89 3/7 A-L Bergström
Fairy och Fender Grupp   Godkänd Minna Thomé

 

Kallhäll 15/3-08

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Luneas Stråla Pet 91 Silverkort 1/9 Bästa Pet 5 Ida Högberg
Fairy Ras 85 1/1 BIR-J Lena Wilhelmsson

 

Sollentuna 6/1-08 Dubbelutställning

Djur Klass Poäng Placering Domare
Partyboy Ras 87 1/3 BIR-R-J Minna Thomé
Dillinger Ras 86 2/3 Minna Thomé
Partyboy Ras   1/3 BIR-R-J Anniken Kjearnet
Dillinger Ras   2/3 Anniken Kjearnet

 

Bilder från utställningen

Sollentuna 4/1-08 Dubbelsutställning

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Stråla Pet 93 HP "Pussigast" 1/2 BIS Pet 5 Nina Falkestav
Guldpet Stråla Pet 90 HP "Pussigast" 2/2 Michelle Strand
Guldpet Stråla     Bästa Gurkätare 2  

 

 

Tillberga 15/12-07

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Stråla Pet 90 Silverkort 1/4 BIS Pet 5 StinaThörn
Dillinger Ras 87 2/2 BIR-R-J Lena Tysk
Partyboy Ras 87 1/2 BIR-J Lena Tysk

 

 

Kallhäll 21/10-07

Bilder från utställningen

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Luneas Stråla Pet 90 2/9 Tomas Halldén
Guldpet Luneas Stråla Gurkätar-tävling   Bästa Gurkätare 5  

 

 

Valbo 8/9-07

Bilder från utställningen

Djur Klass Poäng Placering Domare
Guldpet Luneas Stråla Pet 91 Silverkort/ 2/4 BIS Pet 3 Jennifer Krigh

 

Jönköping 25/8-07

Bilder från utställningen

Djur Klass Poäng Placering Domare
Luneas Stråla Pet 91 Silverkort 1/6 BIS Pet 3 Ida Högberg
Fanny Ras 88 4/9 Bettan Gileborn-Sundberg

 

Väddö-Norrtälje 11/8-07

Bilder från utställningen

Djur Klass Poäng Placering Domare
Luneas Stråla Pet 92 Silverkort 1/6 Catharina Johansson

Landskrona Stämman 21/4-07

Djur Klass Poäng Placering Domare
Martin Ras 88 Cert Sch(presumtiv) 1/1 BIR Jens Lindgren
Confettis Nadja Ras 87 2/2 Jens Lindgren

 

Kallhäll 31/3-07

Djur Klass Poäng Placering Domare
Portello Klippt Långhår 88 1/1 Bästa KL 2 Minna Thomé
Martin Ras 88 Cert 2/3 BIR-R Minna Thomé
Confettis Nadja Ras 86 2/2 Minna Thomé

 

Vingåker 17/3-07

Bilder från utställningen

Djur Klass Poäng Placering Domare
Portello Klippt Långhår 87 1/1 Jens Lindgren
Martin Ras 89 CK 2/2 Jens Lindgreng
Confettis Nadja Ras Poänglöst Cert 1/1 BIR-j-R Anniken Kjearnet

 

Vingåker 27/1-07

Djur Klass Poäng Placering Domare
Portello Klippt Långhår 88 1/2 Bästa KL 2el3? Lena Wilhelmsson
Martin Ras 88 1/2 Bettan Gileborn-Sundberg
Confettis Nadja Ras 85(?!) 3/3 Bettan Gileborn-Sundberg

 

Sollentuna 7/1-07 Dubbelsutställning

Djur Klass Poäng Placering Domare
Martin Ras 87 1/2 BIR-j Jens Lindgren
Portello Llippt Långhår 88 1/2 Bästa Klippta MinnaThomé
Harry/Vinga Grupp   5/10 Godkänd Grupp MinnaThomé
Martin Ras   1/1 BIR-j Cert Gerry Harvey
Portello Klippt Långhår   1/2 Gerry Harvey
Harry/Vinga Grupp   Godkänd Grupp Gerry Harvey/Caroline Smith

 

-06

Örebro 25/11-06
Bilder från utställningen

Djur Klass Poäng Placering Domare
Portello Klippt Långhår 90 1/1 Bästa Klippta Långhår Bettan Gileborn-Sundberg
Vinga Ras 86 6/6 Bettan Gileborn-Sundberg
Martin Guide 87 4/4 Jens Lindgren

 

Kallhäll 4/11-06

Djur Klass Poäng Placering Domare
Portello Klippt Långhår 88 1/1 Lena Tysk
Vinga Ras 86 3/4 Lena Tysk

 

NM Lysekil 9-10/9-06
Bilder från utställningen

Djur Klass Poäng Placering Domare
Confettis Domino Guidestandard   3/6 David Oulton

 

Edebo 5/8-06

Djur Klass Poäng Placering Domare
Confettis Domino Guidestandard 87 1/1 Bästa Guide långhår Lena Tysk
Harry Ras 87 22 Lena Tysk
Confettis Jewel Klippt Långhår 89 1/2 2.a Klippt Långhår Lena Wilhelmsson
Portello Pet 89 4/6 Susanne Bornelöv
Harry/Vinga Grupp   13/15 Lena Tysk

 

SM Uppsala 20/5-06
Bilder från utställningen

Djur Klass Poäng Placering Domare
Confettis Jewel KlipptLånghår 89 1/1 Jens Lindgren

 

Vingåker 28/4-06

Djur Klass Poäng Placering Domare
Confettis Jewel Klippt Långhår 90 1/1 2.a Klippt Långhår Jens Lindgren

 

Leksand 8/4-06

Djur Klass Poäng Placering Domare
Confettis Jewel Klippt Långhår   2/2 3.e Klippta Långhår Anniken Kjearnet
Windflowers Sammet Guidestandard   4/4 Anniken Kjearnet

 

Lillhärad 4/3-06

Djur Klass Poäng Placering Domare
Confettis Jewel Klippt Långhår 3.e 1/1 3.e Klippta Långhår Anniken Kjearnet
Grey Scales Gullevi Ras 87 3/5 Ulrika Eder Andersson
Fanny Farms KissAndTell Ras 89 CK 1/5 Ulrika Eder Andersson

 

Sollentuna 7/1-06

Djur Klass Poäng Placering Domare
Grey Scales Gullevi Ras 88 CK 3/3 Lena Wilhelmsson
Grey Scales Gullevi Ras 87 3/3 Lena Tysk

-05

Kallhäll 5/11-05

Djur Klass Poäng Placering Domare
Kristallens Yrla Klippt Långhår 89 1/1 Lena Tysk
Confettis Jewel Guidestandard 87 1/2 Lena Tysk
Fanny Farms KissAndTell Ras 88 CK 4/6 Bettan Gileborn Sundberg